Po 1. turnieju Grupy B PLFA J

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 2 września 2013 | Komentarze: 0

W pierwszym turnieju Grypy B rozgrywek juniorskich dwa zwycięstwa odnieśli Gryfici Szczecin. Raz wygrali Patrioci Poznań.

Gryfici Szczecin - Kozły Poznań 25:6
W pierwszym meczu turnieju doświadczeni Gryfici podejmowali juniorską drużynę Kozłów Poznań. Już w pierwszej kwarcie błysnął najlepszy zawodnik meczu - rozgrywający szczecinian Michał Szczurowski. Najpierw podał precyzyjnie do Patryka Brączkowskiego, później popisał się długim biegiem na przyłożenie. W drugiej podwyższył Oskar Hynek po kolejnym dobrym rzucie Szczurowskiego. Jeszcze przed przerwą jedyne punkty dla Kozłów zdobył Michał Kowal po podaniu Sylwestra Skibińskiego. W 3. kwarcie ponownie błysnął Szczurowski, który tym razem popisał się w obronie przechwytując podanie rozgrywającego poznanian. Kozły też się odwdzięczyły się przechwytem - w ostatniej części gry taką akcję wykonał Michał Kowal. Ostatnie słowo należało do Szczurowskiego, który ponownie zdobył touchdown po długim biegu.

Patrioci Poznań - Kozły Poznań 40:6
Debiut Patriotów przed własną publicznością wypadł bardzo okazale. Odczuwające trudy meczu z Gryfitami, grające bardzo wąskim składem Kozły szybko straciły punkty, gdy akcją biegową popisał się Tomasz Gajewski. W drugiej kwarcie gospodarze jeszcze dwa razy wnosili futbolówkę w pole punktowe rywali - po biegach Jakuba Adamkieicza i ponownie Gajewskiego. Tuż przed przerwą Kozły odpowiedziały touchdownem Sylwestra Skibińskiego. Po wznowieniu gry po raz trzeci punktował Gajewski. Akcje za 6 oczek wykonali też Krzysztof Piotrowski i Sebastian Rauhut. W całym meczu w obronie brylował Patryk Slifiński, który wykonał dwa przechwyty i raz odzyskał piłkę po zgubieniu jej przez rywali.

Patrioci Poznań - Gryfici Szczecin 6:22
W ostatnim meczu pierwszego turnieju mierzyły się zespoły, które wygrały swoje pierwsze meczem. Druga kwarta spotkania dobrze rozpoczęła się dla szczecinian, gdy touchdown zdobył Patryk Brączkowski po akcji biegowej. Odpowiedział poznanianin Joachim Krueger. Brak skutecznego podwyższenia pozwoliło gościom zachować dwupunktowe prowadzenie. W drugiej połowie punktowali już tylko przyjezdni. Dwa ładne podania Michała Szczurowskiego na przyłożenia zamienili Daniel Kryśkiewicz i Brączkowski. Szczurowski znowu znakomicie radził sobie także w obronie czego efektem był przechwyt w pierwszej kwarcie. Gryfici wygrali 16 punktami i są faworytami grupy przed 2. turniejem, który za dwa tygodnie zostanie rozegrany w Szczecinie.

- Ten weekend dla naszych zawodników to było spełnienie marzeń. Sam występ był wielkim sukcesem. Mozolna budowa zespołu zaprocentowała. Moi zawodnicy grali i ładnie i twardo. Jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się aż tak dobrych wyników. Bardzo serdecznie dziękujemy Patriotom nie tylko za organizację, ale też świetne przyjęcie i opiekę nad nami - Michał Łukasik, trener Gryfitów Szczecin.

- Turniej i zgrupowanie były bardzo udane. Zawodnicy zostawili dzisiaj dużo serca na boisku. Gra na pewno mogła się podobać. Myślę, że w Szczecinie o pierwsze miejsce w grupie będziemy walczyć z Gryfitami. Oni mogą być czarnym koniem całych rozgrywek PLFA J. Przy okazji bardzo dziękujemy Lonniemu Hursey’owi z Sabercats Sopot za poprowadzenie szkolenia w sobotę - skomentował Karol Siliwoniuk, menadżer Patriotów Poznań.

- Mamy bardzo pozytywne wrażenia. Dla większości zawodników był to pierwszy mecz. Cieszę się, że przed spotkaniami w niedzielę, w sobotę był mini-obóz szkoleniowy. Na pewno nawiązalibyśmy dużo bardziej wyrównaną walkę gdybyśmy dysponowali szerszym składem. W końcówce musieliśmy grać w dziewiątkę. Chciałbym pochwalić naszych zawodników i zawodniczkę. Pokazali naprawdę wielkie serce do walki - powiedział Marek Woźniak, trener główny Kozłów Poznań J.

Turniej obejrzało 150 osób.

Gryfici Szczecin - Kozły Poznań 25:6 (13:0, 6:6, 6:0, 0:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Patryka Brączkowskiego po 40-jardowej akcji po podaniu Michała Szczurowskiego (podwyższenie za jeden punkt Paweł Korzybski)
13:0 przyłożenie Michała Szczurowskiego po 30-jardowej akcji biegowej

II kwarta
19:0 przyłożenie Oskara Hynka po 10-jardowej akcji po podaniu Michała Szczurowskiego
19:6 przyłożenie Michała Kowala po 30-jardowej akcji po podaniu Sylwestra Skibińskiego

III kwarta
25:6 przyłożenie Michała Szczurowskiego po 20-jardowej akcji biegowej

MVP meczu: Michał Szczurowski (rozgrywający i linebacker Gryfitów Szczecin)

Patrioci Poznań - Kozły Poznań 40:6 (6:0, 14:6, 12:0, 8:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 4-jardowej akcji biegowej

II kwarta
12:0 przyłożenie Jakuba Adamkiewicza po 15-jardowej akcji biegowej
20:0 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Gajewski)
20:6 przyłożenie Sylwestra Skibińskiego po 20-jardowej akcji biegowej

III kwarta
26:6 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 28-jardowej akcji biegowej
32:6 przyłożenie Krzysztofa Piotrowskiego po 2-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
40:6 przyłożenie Sebastiana Rauhuta po 4-jardowej akcji po podaniu Witolda Gajewskiego (podwyższenie za dwa punkty Piotr Kowalczyk)

MVP meczu: Tomasz Gajewski (running back Patriotów Poznań)

Patrioci Poznań - Gryfici Szczecin 6:22 (0:0, 6:8, 0:14, 0:0)

II kwarta
0:8 przyłożenie Patryka Brączkowskiego po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Szczurowski)
6:8 przyłożenie Joachima Kruegera po 15-jardowej akcji biegowej

III kwarta
6:14 przyłożenie Daniela Kryśkiewicza po 5-jardowej akcji po podaniu Michała Szczurowskiego
6:22 przyłożenie Patryka Brączkowskiego po 35-jardowej akcji po podaniu Michała Szczurowskiego (podwyższenie za dwa Michał Szczurowski)

MVP meczu: Daniel Kryśkiewicz (tight end Gryfitów Szczecin)