Z ostatniej chwili:
 

Zapowiedź 14. kolejki PLFA II

Opublikowano dnia: 29 sie 2013 | Komentarze: 0

Czternasta kolejka PLFA II to cztery ostatnie mecze sezonu regularnego. Dwa pojedynki w Warszawie oraz potyczki w Częstochowie i Rybniku ostatecznie ustalą pary ćwierćfinałowe ligi.

 
Wyjątkowe derby

PLFA II, 14. kolejka: Warsaw BEagles - Warsaw Spartans B

Gospodarz:  Warsaw Spartans B (1-4)
Gość: 
Warsaw BEagles  (3-2)
Data i godzina: 
30 sierpnia, 20:00
Stadion: 
BOPN Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa
Liga: 
PLFA II
Bilety:
 10 PLN (do 12 roku życia wstęp wolny)

W futbolowej kulturze piątkowy wieczór to czas, kiedy rozgrywa się najwięcej spotkań. To głównie w piątki mają miejsce najliczniejsze rozgrywki w futbolowym świecie - mecze amerykańskich szkół średnich. Ostatni piątek sierpnia bieżącego roku to pierwszy mecz PLFA w ten mistyczny futbolowo czas. W wyjątkowej oprawie, odbędą się wyjątkowe derby Warszawy.

30 sierpnia zmierzą się ze sobą rezerwy Topligowych warszawskich klubów - BEagles i Spartans B. Gospodarze, po stracie możliwości awansu do play - off traktują mecze sezonu regularnego jako element przygotowań do przyszłorocznych rozgrywek oraz sondowania, którzy z zawodników rezerw mogą być przydatni w przyszłości w pierwszym składzie. Ostatnie wyniki nie napawają jednak optymizmem. Przegrana z absolutnymi debiutantami z Crusaders oraz srogie lanie zebrane z rąk bezapelacyjnych liderów grupy centralnej - Królewskich Warszawa nie wróżą dobrze na przyszłość. Zwłaszcza formacja ataku Spartans B ma sporo do nadrobienia. W czterech ostatnich meczach zdobyła ona tylko jedno przyłożenie.

BEagles w poprzednią niedzielę przegrali awans do play - off w bezpośredniej konfrontacji z Wilkami Pabianice. Do przerwy wszystko toczyło się po myśli Gończych Psów, które wygrywały 15:14. Jednak w drugiej połowie Pabianiczanie przejęli inicjatywę i ostatecznie triumfowali 34:15. Derby ze Spartans B pokażą, faktyczną siłę rezerw vicemistrzów Topligi. Zdecydowane zwycięstwo udowodni obserwatorom, że zajęcie trzeciego miejsca w grupie centralnej, które ze względu na stracone punkty nie gwarantuje udziału w play - off, było tylko i wyłącznie pechem.

Spotkanie zamykające sezon dla obu drużyn poprowadzi piątka sędziowska pod wodzą Mikołaja Burzca.

Lider z outsiderem
PLFA II, 14. kolejka: Saints Częstochowa - Silvers Olkusz

Gospodarz: Saints Częstochowa  (5-0)
Gość: 
Silvers Olkusz (0-5)
Data i godzina: 
31 sierpnia, 16:00
Stadion: 
Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Dąbrowskiego 58/64, Częstochowa
Liga: 
PLFA II
Bilety:
 10 Pln (do 14 roku życia wstęp wolny)

Saints Częstochowa jak burza przeszli sezon regularny PLFA II. Pięć pojedynków i pięć zwycięstw to bilans, którym mogli poszczycić się jedynie Królewscy Warszawa. Stołeczna jedenastka postawiła kropkę nad i w poprzedni weekend. Teraz czas na Świętych by zrobili to samo. Częstochowianom nic już nie odbierze triumfu w grupie południowej a jedynie kataklizm może ich pozbawić rozstawienia w ćwierćfinale z numerem drugim. Takim kataklizmem byłaby porażka z Silvers Olkusz.

Srebrni zaliczają nie najlepszy sezon. Komplet pięciu porażek nie oddaje jednak prawdziwego potencjału drużyny z Olkusza. Szczyt formy Silvers przypadł na maj, kiedy to ponieśli oni dwie nieznaczne porażki - z Ravens i Broncos. Ofensywa prowadzona przez Michała Polaka potrafi poprowadzić długi i skuteczny drive, jednak przed polem punktowym przeciwników brakuje jej spokoju i doświadczenia.

Jeśli Saints zwyciężą sobotni mecz, zmierzą się w ćwierćfinale z Devils B Wrocław. Będzie to rewanż za pojedynek sezonu regularnego. W lipcu nieznacznie wygrali częstochowianie. Doskonale zagrała obrona Świętych, która przechwyciła kilka podań rozgrywającego Diabłów -  Krzysztofa Wydrowskiego. Czy dojdzie do takiego meczu, przekonamy się już w sobotnie popołudnie po spotkaniu prowadzonym przez Wojciecha Ratajczaka.


Potwierdzić niespodziankę

PLFA II, 14. kolejka: Rybnik Thunders - Pretorians Skoczów

Gospodarz: Rybnik Thunders  (2-3)
Gość: 
Pretorians Skoczów (4-1)
Data i godzina: 
31 sierpnia, 12:00
Stadion: 
Paruszowiec - Piaski, ul. Za Torem, Rybnik
Liga: 
PLFA II
Bilety:
 wstęp wolny

Postawa Pretorians Skoczów jest jedną z większych niespodzianek w bieżących rozgrywkach PLFA II. Skoczowianie, dla których jest to pierwszy sezon w rozgrywkach jedenastoosobowych, pewnie zdobyli sobie prawo występu w play - off. Pretorianie zaczęli swój udział w lidze od sensacyjnego zwycięstwa nad Devils B Wrocław. Wielu kibiców zastanawiało się, czy był to jednorazowy wyczyn, czy rzeczywiście w Skoczowie powstała ekipa zdolna do walki o awans do PLFA I. Prowadzona przez doświadczonego Jindre Strobla ofensywa jest w stanie punktować swobodnie przeciw każdej obronie. Nawet doskonałą defensywę Świętych z Częstochowy udało jej się pokonać dwukrotnie. Dla Skoczowian istotna w tym meczu będzie jednak defensywa. Jeśli stracą więcej niż osiem punktów, spadną w rankingu drugich miejsc za Sabercats Sopot, co może ich drogo kosztować.

Rybniczanie meczem z Pretorians zamykają swój bieżący sezon. Podopieczni Kamila Młodego mieli dużo większe aspiracje, jednak mocy i umiejętności starczyło im na dwa zwycięstwa - z Broncos i Silvers. Na pewno specjalnością "Pieronów" jest obrona. Postawa defensorów zaskakuje pozytywnie a dokładając to tego passę dwóch zwycięstw z rzędu, Thunders mogą sprawić u siebie niespodziankę. Wygrana nad Pretorians byłaby dobrym prognostykiem na kolejny sezon. Jednak Pretorianie mają o co walczyć i na pewno będą trudnym przeciwnikiem.

Mecz poprowadzi piątka sędziowska pod wodzą Krzysztofa Walentynowicza.


Derby na pożegnanie
PLFA II, 14. kolejka: Warsaw Werewolves -  Crusaders Warszawa

Gospodarz: Warsaw Werewolves  (0-5)
Gość: 
Crusaders Warszawa (1-4)
Data i godzina: 
31 sierpnia, 14:00
Stadion: 
AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
Liga: 
PLFA II
Bilety:
 5 pln (do 12 roku życia wstęp wolny)

Dla obu zespołów sobotni mecz będzie zamknięciem sezonu. Na pewno w lepszych humorach kończą go Crusaders. Jedno odniesione zwycięstwo w debiutanckim sezonie w futbolu jedenastoosobowym oraz dobre występy w lidze ósemek na pewno zaprocentują w przyszłości. Mimo fatalnej pierwszej części rozgrywek, Krzyżowcy nie zaprzestali solidnych treningów, które zaowocowały w ostatnich meczach. Niespodziewane zwycięstwo nad Spartans B i solidny opór dany Wilkom Pabianice stawiają stołecznych w zupełnie innym świetle w kontekście przyszłego sezonu. Nareszcie widać w grze Crusaders efekty pracy polsko - amerykańskiego duetu trenerskiego oraz wzrost doświadczenia zawodników. Mniej kar i indywidualnych błędów to najprostsza recepta na początek sukcesów w PLFA II.

Najbardziej doświadczona w PLFA II warszawska drużyna jest równocześnie najsłabszą. Dwa zdobyte przyłożenia w pięciu meczach nie stawiają Wilkołaków w roli faworyta również i w tym spotkaniu. Mimo utartego sloganu, że derby rządzą się swoimi prawami, Werewolves muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by w sobotę zwyciężyć. Na pewno skrzydeł dodadzą im kibice,  jednak czy to wsparcie będzie wystarczające by wygrać w tym sezonie po raz pierwszy? Przekonamy się w sobotnie popołudnie po ostatnim gwizdku prowadzącego to spotkanie Stanisława Radzińskiego.

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?