CENTRUM MECZOWE 25 maja, 2013 14:00

Tytani
Lublin
13
7 I 0
6 II 6
0 III 0
0 IV 6
- OT -
12
Mustangs
Płock
rozwiń ͮ
 

Emocje gwarantowane

Opublikowano dnia: 23 maja 2013 | Komentarze: 0

W sobotę 25 maja o godzinie 14:00, na stadionie KKS Sygnał przy ulicy Zemborzyckiej 3 w Lublinie zostanie rozegrany mecz czwartej kolejki PLFA I. W tym spotkaniu Tytani Lublin podejmą Mustangs Płock.

Gospodarz: Tytani Lublin (0-2)
Gość:
Mustangs Płock (1-2)
Data i godzina: 25 maja o 14:00
Stadion:
stadion KKS Sygnał, ul. Zemborzyckiej 3, Lublin
Liga:
PLFA I
Bilety:
wstęp wolny

W pierwszym spotkaniu obu zespołów Mustangs Płock nieznacznie pokonali beniaminka z Lublina 12:6. Tytani zaskoczyli przeciwnika swoimi umiejętnościami i wolą walki, a to przecież dopiero ich drugi sezon w futbolu 11-osobowym! Po blisko miesiącu od tego wydarzenia obie ekipy zmierzą się w rewanżu.

- Mecz w Płocku przegraliśmy na własne życzenie. W pięciu sytuacjach, w których brakowało nam zaledwie kilkunastu jardów do pola punktowego zdobyliśmy tylko jedno przyłożenie. Zabrakło nam koncentracji i odrobiny szczęścia. Wierzymy, że stać nas na wiele i udowodnimy, że nie jesteśmy chłopcami do bicia – uważa Andrzej Jakubiec, rzecznik prasowy Tytanów.

Wierzę, że teraz będziemy świadkami bardziej jednostronnego pojedynku. Chcemy awansować do kolejnej fazy i musimy wygrać.
Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangs

W Płocku przez bardzo długi okres czas utrzymywał się remis. Żadna z drużyn nie potrafiła ukąsić drugiej i odebrać ochoty do walki. W końcu udało się to bardziej doświadczonym Mustangom za sprawą Łukasza Pietrzaka. - Byliśmy pod wrażeniem postępów, jakie poczynili od czasu gry w PLFA II. W dodatku, nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Wierzę, że teraz będziemy świadkami bardziej jednostronnego pojedynku. Chcemy awansować do kolejnej fazy i musimy wygrać – twierdzi Paweł Chlebny, rzecznik prasowy płocczan.

Zbliżony poziom Tytanów i Mustangów odzwierciedlają także porażki z Lowlanders Białystok. Jedni i drudzy ulegli Ludziom z Nizin 0:48. - Ta porażka nie jest żadną ujmą. To bardzo ograna i mocna drużyna – mówi Jakubiec. Wtóruje mu Chlebny. - Ciężko powiedzieć czy to przypadek, że Tytani i Mustangi przegrały takim samym stosunkiem. Niestety muszę przyznać, że odstawaliśmy poziomem od Lowlanders. To są faworyci, bardzo silny zespół, ale chcemy pokazać pazur i wierzymy, że zostaniemy czarnym koniem rozgrywek.

Po dwóch spotkaniach Tytani mają na swoim koncie dwie porażki. Jednakże nie jest to powód do wstydu. Z płocczanami walczyli jak z równym, a Lowlanders to ekipa aspirująca poziomem do gry w Toplidze. – Jako debiutant w PLFA I płacimy frycowe. Wystarczy spojrzeć na nasz dorobek i porównać go z innymi. W lidze jedenastek zagraliśmy dopiero dziewięć meczów, a mierzymy się z drużynami i zawodnikami, którzy mają po czterdzieści albo pięćdziesiąt spotkań za pasem. Doświadczenie w futbolu to rzecz nie do przecenienia - stwierdza Jakubiec.

Mustangi do rewanżu z Tytanami podejdą z rozgrywającym Ivanem Kovaceviciem. Serb mierzący 185 centymetrów wywalczył sobie miejsce w składzie po udanych sesjach treningowych oraz zdobył przyłożenie w ostatnim meczu z Kraków Kings, gdy w czwartej kwarcie pojawił się na boisku.

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy, którzy zdecydują się na obejrzenie tego meczu z trybun nie będą zawiedzeni. Dwa zespoły prezentujące podobny poziom, pokazy cheerleaderek i konkursy z nagrodami to idealna okazja do spędzenia sobotniego popołudnia.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
61% do 39% (127 głosów)

TABELA

Grupa Wschodnia

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lowlanders 6 6/0 152 12
2. Kings 6 4/2 67 8
3. Mustangs 6 1/5 -131 2
4. Tytani 6 1/5 -88 2

Grupa Zachodnia

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Husaria 6 6/0 79 12
2. Falcons 6 3/3 32 6
3. Lions 6 3/3 30 6
4. Owls 6 0/6 -141 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?