Gdynia
rozwiń ͮ

Jastrzębie wygrywają w Będzinie

Autor: Biuro Prasowe PLFA Opublikowano dnia: 18 maja 2013 | Komentarze: 0

W rozegranym w sobotę 18 maja meczu 7. kolejki Topligi aktualni mistrzowie, drużyna Seahawks Gdynia, wygrali na wyjeździe z Zagłębie Steelers Interpromex 42:7.

Zeszłotygodniowe starcie we Wrocławiu Jastrzębie zakończyły pierwszą porażką od 31 marca 2012 r. Serię 15 zwycięstw przerwała drużyna Devils. Tuż po meczu z Diabłami z gdyńskiego obozu płynęły sygnały, że porażka może być motywacją do jeszcze lepszej gry. Już od początku sobotniego starcia murowani faworyci wzięli sprawy w swoje ręce.

W pierwszej kwarcie swoje 10 przyłożenie w sezonie zdobył niezawodny Gaweł Pilachowski. Niedługo później Ferni Garza bardzo precyzyjnym podaniem obsłużył Łukasza Płaczka i po pierwszy 12 minutach efektywnego czasu gry goście z Trójmiasta prowadzili 13:0.

Przed przerwą Jastrzębie kąsały jeszcze trzykrotnie. Ponownie po 6 punktów zdobyli Pilachowski i Płaczek. Tuż przed końcem pierwszej połowy długą akcję punktową wykonał najlepszy w tym sezonie skrzydłowy Seahawks Marcin Bluma. Hutnicy mieli szansę na zdobycie przyłożenia, ale dwukrotnie nie potrafili opanować piłki w endzone rywali. Na przerwę goście schodzili prowadząc aż 35:0.

Steelers grali twardo, ale bardzo czysto. Atmosfera była świetna. Tym przyjemniej upłynie nam droga powrotna, że wygraliśmy.
Gaweł Pilachowski, running back Seahawks

W trzeciej części gdy gospodarze obudzili się. Było ich stać na tylko jedną akcję punktową, gdy krótki bieg wykonał amerykański rozgrywający Travis Taylor. Trzecią kwartę zagłębianie wygrali 7:0. Ostatnie słowo w meczu należało do Pawła Fabicha, który wykorzystał podanie Ferni’ego Garzy. Dla rozgrywającego Seahawks był to 22. touchdown podaniowy w 7 meczu w tym sezonie. Następny na liście najlepszych podających w Toplidze ad 2013 ma aż o ponad połowę mniej 6-punktowych podań niż Garza.

Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem Jastrzębi 42:7. Tym samym Seahawks wygrali trzeci mecz w historii ze Steelers. Zespoły te spotykały się wcześniej w 2010 roku w Gdańsku i 2011 w Zawierciu. Dzięki sobotniemu zwycięstwu gdynianie umocnili się na pozycji lidera Grupy Północnej. Jeśli uda im się utrzymać to miejsce do końca sezonu, będą gospodarzami meczu półfinałowego. Z dwoma zwycięstwami Hutnicy zajmują obecnie 3. miejsce w Grupie Południowej. Jeśli marzą o awansie do play-off muszą za tydzień na wyjeździe pokonać faworyzowanych Devils.

- Steelers grali twardo, ale bardzo czysto. Atmosfera była świetna. Tym przyjemniej upłynie nam droga powrotna, że wygraliśmy - powiedział po meczu Gaweł Pilachowski, running back Seahawks Gdynia. - Przed nami mecz z dobrym rywalem jakim są Kozły Poznań. Zespół ten gra bardzo fizycznie. Po wzmocnieniu dwoma zawodnikami z zagranicy drużyna z Wielkopolski może sprawić niespodziankę w każdym z meczów Topligi - dodał Pilachowski.

- Trochę żałuję, że pierwsi na nowo postawioną bramkę kopnęli Seahawks. Mamy w końcu boisko do futbolu amerykańskiego, którego może zazdrościć niejedno miasto większe niż Będzin - powiedział Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex. - Nie myślimy o play-offach. Chcemy zagrać dobrze do końca sezonu. Oczywiście będziemy walczyć z Devils. Myślę, że rozgrywki zakończymy nie niżej niż jako 6. drużyna Topligi. To bardzo dobry wynik jak na debiutanta w najwyższej klasie rozgrywkowej - dodał Widera.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Łukasz Płaczek, który nie tylko zdobył dwa przyłożenia po akcjach podaniowych, ale też bardzo dobrze zagrała w formacjach specjalnych. W obronie brylowali grający w drugiej linii defensywy Terrence Thomas i trzeciej Peter Plesa.

Wyróżniającym się zawodnikiem Steelers był safety Marcel Kramarczyk. Bardzo dobrze zagrała pierwszoroczny defensive back Krysian Szlęk. W ataku bardzo solidnie zaprezentował się Travis Taylor. Dobrze z piłką biegał Konrad Starczewski.

Swój kolejny mecz Hutnicy rozegrają 25 maja we Wrocławiu. W zaległym meczu zmierzą się z Devils. Przed Jastrzębiami dłuższa przerwa. Gdynianie 1 czerwca podejmą na Kozły Poznań.

Zagłębie Steelers Interpromex - Seahawks Gdynia 7:42 (0:13, 0:22, 7:0, 0:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
0:13 przyłożenie Łukasza Płaczka po 36-jardowej akcji po podaniu Ferni’ego Garzy

II kwarta
0:27 przyłożenie Łukasza Płaczka po 18-jardowej akcji po podaniu Ferni’ego Garzy (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)
0:35 przyłożenie Marcina Blumy po 49-jardowej akcji po podaniu Ferni’ego Garzy (podwyższenie za dwa punkty Paweł Fabich po podaniu Ferni’ego Garzy)

III kwarta
7:35 przyłożenie Travisa Taylora po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Sebastian Pyśk)

IV kwarta
7:42 przyłożenie Pawła Fabicha po 49-jardowej akcji po podaniu Ferni’ego Garzy (podwyższenie za jeden punkt Jakub Fabich)