CENTRUM MECZOWE 14 kwietnia, 2012 14:00

Lions
Gliwice
20
6 I 0
8 II 0
0 III 0
6 IV 0
- OT -
0
Knights
Kraków
rozwiń ͮ
 

Na początek starcie przyjaciół

Opublikowano dnia: 11 kwietnia 2012 | Komentarze: 0

W sobotę, 14 kwietnia,  o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Zwycięstwa 7 w Ornontowicach rozpocznie  się mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) pomiędzy zespołami Gliwice  Lions oraz Kraków Knights.


Gospodarz:
Gliwice  Lions (0-0)
Gość: Kraków Knights (0-0)
Data i  godzina: 14  kwietnia 2012 r., 14:00
Stadion: ul. Zwycięstwa 7,  Ornontowice
Liga: PLFA I
Bilety: wstęp wolny
   
Spotkanie Lwów i Rycerzy otworzy pierwszoligowy sezon. Co ciekawe, jest to  dokładna powtórka meczu otwierającego poprzedni sezon. Tamto starcie łatwo, bo  aż 40:6 wygrali Lions, rozpoczynając swój marsz po komplet zwycięstw  w sezonie regularnym. Obaj sobotni rywale  stanowili o sile zeszłorocznej Grupy Południowej PLFA II. Mimo braku  bezpośredniego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, po reorganizacji w polskim  futbolu tak Rycerze, jak i Lwy znalazły się w pierwszej lidze.

Kluby  łączą bardzo przyjacielskie relacje. - Spodziewamy  się twardej, ale przyjacielskiej walki, jak zwykle, kiedy spotykamy się z Lions - mówi Bartosz Oraczewski, rzecznik prasowy Knights. W tym roku  konfrontacja ta ma pewien dodatkowy smaczek. Z Krakowa do Gliwic przeszedł  jeden z założycieli i trener główny Knights - Bartosz Zbroja. Zasilił on skład  i sztab trenerski Lwów i zapewne będzie chciał udowodnić dawnym kolegom jak  ważnym był elementem zespołu.

Po reorganizacji ligi oba zespoły  znalazły się w Grupie Południowej PLFA I wraz z Bielawa Owls i Zagłębie  Steelers Interpromex. Wspomniane zespoły w sezonie 2011 grały w najwyższej  klasie rozgrywkowej i będą zapewne trudnymi przeciwnikami. Porażka w pierwszym  meczu sezonu może już znacznie skomplikować drogę do play-off. Kluczem do  zwycięstwa mogą okazać się przedsezonowe treningi. - Przygotowania do sezonu wyglądały bardzo sprawnie. Nie było rewolucji, kontynuowaliśmy nasz  program szkoleniowy z poprzedniego roku i dopracowywaliśmy nasz styl gry.  Rekrutacje przyniosły wyjątkowo mało graczy jednak zrekompensowaliśmy to sobie  nowymi zawodnikami przychodzącymi z innych drużyn - opowiada Marcin  Kaźmierczak, rzecznik prasowy Gliwice Lions.

Rycerze mają za sobą nieco bardziej  nerwowy czas - Przygotowania do sezonu  przebiegały dość burzliwie, nastąpiły zmiany  administracyjno-organizacyjne.  Pod kątem  szkoleniowym, w trakcie offseason do zespołu dołączyło kilkanaście utalentowanych  i przejawiających spory zapał do gry osób. Oczywistym jest, że najpierw muszą  one zebrać doświadczenie, ale głęboko wierzymy, że na dłuższą metę okażą się  oni solidnym wzmocnieniem bądź uzupełnieniem składu - mówi Oraczewski.

Obie  drużyny stawiają sobie za cel zwycięstwo w sobotniej konfrontacji. W najbliższym spotkaniu mamy zamiar pokazać  walkę i twardy, męski futbol, czyli coś, co - z wielu powodów - nie udało nam  się w naszym ostatnim meczu z Lwami. Błędy popełnione w procesie  przygotowawczym, szybko i głupio stracone na początku meczu punkty sprawiły, że  posypaliśmy się wtedy jako drużyna, a kiedy zaczęliśmy dochodzić do siebie było  już po zawodach. W najbliższym meczu przede wszystkim nie chcemy zawieść  siebie, kibiców, a także rywali. Jak zwykle podejmiemy walkę o zwycięstwo, na  każdym jardzie boiska, chcąc zatrzeć niekorzystne wrażenie, które zostawiliśmy  w Ornontowicach rok temu - kontynuuje rzecznik prasowy Knights.

Kaźmierczak  twierdzi zaś, że sobotnim przeciwnikom będzie ciężko nawzajem się zaskoczyć - Po meczu spodziewamy się twardej walki zakończonej  naszym zwycięstwem. Szanujemy przeciwnika, ale jeśli mamy play-offowe aspiracje  zwycięstwo jest naszym obowiązkiem. Znamy się z Rycerzami od podszewki i  spodziewamy się, że przygotują się na nas przynajmniej tak samo dobrze jak my  na nich.

O tym czy Gliwice Lions czy Kraków Knights pozytywnie rozpoczną  sezon 2012 w PLFA I, przekonamy się już w najbliższą sobotę w Ornontowicach.  Knights przystępują do rozgrywek osłabieni względem poprzedniego sezonu. Bilans  Lwów, po powrotach kontuzjowanych zawodników jest dodatni. Sobotnie starcie  udowodni która drużyna lepiej przepracowała przerwę międzysezonową.

 
Marcin Łojewski
m.lojewski@plfa.pl
Biuro Prasowe PLFA

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
53% do 47% (187 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?