Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 27 maj, 2012 12:00

Lowlanders
Białystok
19
0 I 0
13 II 0
6 III 0
0 IV 6
- OT -
6
Husaria
Szczecin
rozwiń ͮ
 

Ofensywne przebudzenie Ludzi z nizin

Opublikowano dnia: 27 maj 2012 | Komentarze: 0

W rozegranym w niedzielę 27 maja meczu 5. kolejki PLFA I drużyna Lowlanders Białystok pokonała Husarię Szczecin 19:6. Dzięki wygranej drużyna z Podlasia umocniła się na drugim miejscu w tabeli Grupy Północnej PLFA I. Husaria nie wygrała jeszcze meczu ligowego w tym sezonie.

We wcześniejszym meczu tych drużyn, 2 kwietnia w Szczecinie Lowlanders wygrali 13:12. Zwycięstwo zapewnili sobie dzięki dwóm znakomitym akcjom obronnym w ostatniej kwarcie, gdy przechwyty na przyłożenia zamienili Tomasz Żukowski i Tomasz Łobodziński.

Niedzielny rewanż miał odmienny przebieg. Od początku starcia ofensywy obu drużyn popisywały się skutecznymi zagraniami. Nie były jednak w stanie skapitalizować swojej dobrej postawy zdobywając punkty.  

Na początku drugiej kwarty gospodarze po raz pierwszy przełamali szyki obronne szczecinian. Ładne podanie świetnie tego dnia dysponowanego rozgrywającego Damiana Kołpaka złapał Paweł Onufryjuk. Lowlanders prowadzili 6:0. Jeszcze przed przerwą kolejnym precyzyjnym podaniem popisał się Kołpak. Tym razem obsłużył Tomasza Zubryckiego, który zapewnił białostoczanom kolejne 6 punktów. Dzięki skutecznemu podwyższeniu za jeden w wykonaniu Artura Zalewskiego gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 13:0.

To budujące, że dzisiaj zdobyliśmy trzy przyłożenia w ofensywie. Mam nadzieję, że pozostaniemy na fali wznoszącej.
Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok

Ekstremalna, bo aż 700-kilometrowa podróż na mecz ligowy w Białymstoku mogła mieć wpływ na  dyspozycję szczecinian. Jednak po przerwie, w połowie trzeciej kwarty przebudził się atak przyjezdnych. Husaria zaczęła taranować rywali skutecznymi biegami przez środek. Mimo tego jedyna zdobycz punktowa w tej części gry przypadła Lowlanders. Po akcji biegowej touchdown zdobył pierwszoroczniak Łukasz Kraszewski.

W czwartej kwarcie Husarze zdołali wnieść piłkę w pole punktowe rywali, gdy krótkim biegiem popisał się rozgrywający Leszek Ankutowicz. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się jednak zagrozić przeciwnikom i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Lowlanders 19:6.

- Cieszę się, że znowu zaczęliśmy wygrywać. Udowodniliśmy dzisiaj, że nasz triumf w poprzednim meczu z Husarią nie była przypadkiem. Teraz dowiedliśmy, że potrafimy wygrywać mecze także dzięki atakowi. To budujące, że dzisiaj zdobyliśmy trzy przyłożenia w ofensywie. Mam nadzieję, że pozostaniemy na fali wznoszącej - podsumował Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok. - Z niecierpliwością czekamy na mecz z płockimi Mustangami. Nasz cel to awans do play-off. Gorąco liczę, że nasi kibice i podlaskie media w nas uwierzą - dodał Bierć.

- Nie pokazaliśmy dzisiaj tego co potrafimy. Popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów indywidualnych. Czeka nas sporo ciężkiej pracy nad wyeliminowaniem tych usterek – skomentował Olaf Werner, trener Husarii Szczecin. - Nasz kolejny rywal - Spartans to najsilniejsza drużyna w Grupie Północnej. Myślę jednak, że warszawianie są w naszym zasięgu. Będzie to na pewno trudny mecz dla obu drużyn. Liczę, że wyjdziemy z tej batalii zwycięsko - dodał Werner.

Najlepszym zawodnikiem Lowlanders był Damian Kołpak, który nie tylko dwukrotnie podał na przyłożenie do swoich skrzydłowych, ale też popisywał się brawurowymi biegami.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługują grający w linii defensywnej Piotr Roszak i wykonujący bardzo dobre akcje powrotne Paweł Miziński.

Swój kolejny mecz ligowy Lowlanders rozegrają 9 czerwca, gdy w Płocku zmierzą się z Mustangami. Dzień później, 10 czerwca Husaria zagra na własnym boisku z liderem Grupy Północnej, drużyną Warsaw Spartans.


Lowlanders Białystok - Husaria Szczecin 19:6 (0:0, 13:0, 6:0, 0:6)

II kwarta
6:0 przyłożenie Pawła Onufryjuka po 30-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka
13:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 22-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

III kwarta
19:0 przyłożenie Łukasza Kraszewskiego po 10-jardowej akcji biegowej
 
IV kwarta
19:6 przyłożenie Leszka Ankutowicza po 1-jardowej akcji biegowej

 

Mecz obejrzało 250 widzów.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
63% do 37% (81 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?