Z ostatniej chwili:

CENTRUM MECZOWE 27 maj, 2012 12:00

Lowlanders
Białystok
19
0 I 0
13 II 0
6 III 0
0 IV 6
- OT -
6
Husaria
Szczecin
rozwiń ͮ
 

Wszystko może się zdarzyć

Opublikowano dnia: 23 maj 2012 | Komentarze: 0

W niedzielę, 27 maja, o godzinie 12:00, przy ulicy Antoniukowskiej 60 w Białymstoku, zostanie rozegrany mecz w ramach 5.  kolejki sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) . Naprzeciw siebie staną Lowlanders Białystok oraz Husaria Szczecin.

Gospodarz: Lowlanders Białystok (1-1)
Gość: Husaria Szczecin (0-2)
Data i godzina: 27 maja, 12:00
Stadion: KS Włókniarz, ul. Antoniukowska 60, Białystok
Liga: PLFA I

Lowlanders Białystok zaznali w tym sezonie zarówno smaku zwycięstwa, jak i goryczy porażki. Na inaugurację, po niezwykle wyrównanym meczu, pokonali Husarię Szczecin 13:12. Jednak w poprzedniej kolejce ulegli nieznacznie Warsaw Spartans 7:9. - Cały czas czujemy rozgoryczenie po tej przegranej, bo rywale byli w naszym zasięgu. Straciliśmy dwa punkty przez fatalne nieporozumienie w ataku i to przechyliło szalę na stronę przeciwników - tłumaczy Rafał Bierć, prezes ekipy Lowlanders. Dla Damiana Kołpaka, rozgrywającego białostockiej ekipy, porażka to dodatkowa motywacja: - Jesteśmy w bojowych nastrojach. Po niedawnym, przegranym starciu bardzo pragniemy znów zwyciężać.

To prawda, że początek rozgrywek w naszym wykonaniu nie jest zachwycający. Z drugiej strony, ciężko mówić o jakiejś serii porażek po zaledwie dwóch meczach. Przeciwnicy oraz obserwatorzy chwalą styl gry, który reprezentujemy.
Przemysław Kazaniecki, prezes Husarii

W poprzednim starciu obu ekip dużą rolę odegrała białostocka obrona. To dzięki jej postawie Lowlanders zdołali wygrać. Dlatego Husarze mają sporo do przemyślenia, jeśli chcą wygrać w rewanżu. Przemysław Kazanecki, prezes szczecińskiej drużyny, twierdzi, że szczególny nacisk należy położyć na większą dyscyplinę oraz koncentrację, by po raz kolejny nie dać się uśpić w ostatniej części meczu.

Obie ekipy nie należą w tym roku do najlepszych, jeśli chodzi o zdobywanie punktów. O ile defensywa Lowlanders jest w szczytowej formie, o czym zapewnia sam prezes, o tyle formacja ataku spisuje się - delikatnie mówiąc - nienajlepiej. Dwadzieścia punktów w dwóch meczach to bardzo mało. O czternaście więcej zdobyła drużyna Zagłębie Steelers Interpromex w samej tylko drugiej kolejce, a być może obie drużyny spotkają się w dalszej fazie sezonu. - Musimy poprawić grę linii ofensywnej. Nasz atak potrzebuje wzmocnień na kluczowych pozycjach. Ich brak sprawia, że zdobywanie jardów przychodzi, niestety, z trudem. Mimo wszystko, mamy nadzieję, że, w miarę postępującego sezonu znajdziemy receptę by przełamać ten impas - podsumowuje Bierć.

Trwający sezon jeszcze gorzej układa się dla Husarzy. Dwa mecze i dwie porażki to aktualny bilans szczecińskiej drużyny. W obu konfrontacjach obecnej edycji PLFA I niewiele zabrakło do wywalczenia zwycięstw zaś przegrane kolejno jednym i trzema punktami dają sporo do myślenia. - To prawda, że początek rozgrywek w naszym wykonaniu nie jest zachwycający. Z drugiej strony, ciężko mówić o jakiejś serii porażek po zaledwie dwóch meczach. Przeciwnicy oraz obserwatorzy chwalą styl gry, który reprezentujemy - stwierdza Kazaniecki. Po czym dodaje, że rezultat ostatniego spotkania przeciwko Lowlanders (pamiętne 12:13) to wypadek przy pracy. I choć niedzielne starcie zapowiada się nie mniej emocjonująco, to ma nadzieję na lepszy wynik. Ale te plany może pokrzyżować ekipa z Białegostoku.

Kto jest faworytem?

Przewidywania kibiców
Twoje przewidywania
DUŻA PRZEWAGA DUŻA PRZEWAGA
63% do 37% (81 głosów)

TABELA

Grupa Północna

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Spartans 6 4/2 18 8
2. Lowlanders 6 4/2 45 8
3. Mustangs 6 2/4 -51 4
4. Husaria 6 2/4 -12 4

Grupa Południowa

p. ZESPÓŁ M Z/P +/- PKT
1. Lions 6 5/1 58 10
2. Steelers 6 4/2 80 8
3. Owls 6 3/3 22 6
4. Knights 6 0/6 -160 0

Sonda

Która drużyna zajmie ostatnie miejsce premiowane awansem do play-offs?